Strona główna  //  Aktualności

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty kreatywnego tworzenia, podczas których będzie można wykonać jesienny wianek. Zajęcia są nieodpłatne i odbędą się 23 października o godz. 17.00. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy w muzeum lub pod nr tel. 75 744 22 75.

 

 

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza wszystkich zajmujących się szydełkowaniem, haftem, koronką, tkactwem lub innymi technikami włókienniczymi do udziału w konkursie na ręcznie wykonaną serwetkę. Prace należy nadesłać lub dostarczyć do Muzeum w Kamiennej Górze do 30 listopada 2020.

Czytaj więcej: Serwetkowy konkurs 2020
 

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania wakacji 2020 w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Serdecznie dziękujemy wszystkim za współpracę, a dzieciom i młodzieży za udział w zorganizowanych przez nas wydarzeniach.

Aby obejrzeć film, proszę kliknąć zdjęcie poniżej.

 

Prezentujemy prace biorące udział w XLVI Międzynarodowej Wystawie Sztuki Włókna „Warsztat Twórczy – Kowary 2019” pn. „Kowary w pejzażu polskiej złotej jesieni”. Przypominamy, iż pierwszą nagrodę im. Agnieszki Sienkiewicz komisja konkursowa przyznała Ewie Marii Poradowskiej-Werszler za pracę „Powiew ciszy nad Jedlicą”. Drugie miejsce zdobyła Agnieszka Godszling za „Pomiędzy ziemią a niebem”, z kolei trzecia nagroda przypadła Katarzynie Pajorskiej za „Moje Kowary” oraz Agnieszce Jakubczyk za "Balladę kowarską: Słońce, Deszcz, Wiatr". Jury wyróżniło również trzy prace: „Żywioł leśnego strumienia” autorstwa Joanny Owidzkiej, pracę „Z natury do natury” Rafała Werszlera oraz "Jesienny kadr" Ewy Bartosz-Mazuś. Natomiast nagrodę pracowników Muzeum Tkactwa otrzymała Agnieszka Godszling.

Czytaj więcej: Prace biorące udział w XLVI Międzynarodowej Wystawie Sztuki Włókna
 

W sobotę, 12 września, w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyło się otwarcie wystawy indywidualnej Marii Teresy Chojnackiej pt. "Dokument. Relief splotowy". Wystawa towarzyszy XLVII Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki Włókna Kowary 2020.

Czytaj więcej: Dokument. Relief splotowy
 
Do góry