Strona główna  //  Aktualności  //  Wyniki serwetkowego konkursu

W piątek (26 kwietnia) nastąpiło podsumowanie konkursu na ręcznie wykonaną serwetkę. W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział uczestnicy konkursu oraz zaproszeni goście. Konkurs ogłoszony został 16 marca 2013 r. i wystartowało w nim 28 uczestników. Regulamin przewidywał zgłoszenie przez każdego rękodzielnika jednej lub dwóch serwetek. Z prac konkursowych powstała wystawa, którą można oglądać w salach muzeum do 7 maja 2013.

Na ekspozycji prezentowane są serwetki wykonane różnymi technikami. Większość zgłoszonych do konkursu prac powstało przy pomocy szydełka. Są również serwetki tkane, zrobione na drutach, frywolitki, ozdobione haftem płaskim oraz haftem richelieu. 19 kwietnia w Muzeum Tkactwa obradowała komisja oceniająca, złożona z plastyków, rękodzielników, instruktorów kultury, przedstawicieli samorządów. Komisja stwierdziła zgodność prac z regulaminem konkursu. Po przeprowadzonej ocenie walorów artystycznych, estetycznego wykonania, stopnia trudności, komisja przyznała nagrody i wyróżnienia.

I nagroda  IRENA BURZYŃSKA (Legnica)
II nagroda JADWIGA KURIATA (Wałbrzych)
III nagroda MARIA PRZYSTASZ (Legnica)
III nagroda BOGUSŁAWA LAZAR (Ustroń)
I wyróżnienie DOROTA KUROWSKA (Kamienna Góra)
II wyróżnienie BOGUMIŁA NOSOWICZ (Witków Śl.)
WYRÓŻNIENIE PRZYZNANE PRZEZ URZĄD MIASTA KAMIENNA GÓRA otrzymała STANISŁAWA SADOWSKA z Kamiennej Góry.

Wyróżnienie powędrowało również do rąk KRZYSZTOFA SADOWSKIEGO z Wałbrzycha - jedynego mężczyzny wśród uczestników konkursu.

Na wystawie oglądać możemy prace: Leonardy Bielak, Ireny Burzyńskiej, Janiny Cincio, Bogumiły Cisowskiej, Henryki Gosudarskiej, Ireny Kawerskiej, Jadwigi Kuriaty, Doroty Kurowskiej, Janiny Kusaj, Barbary Laszczkowskiej, Bogusławy Lazar, Joanny Lisik, Joanny Mackiewicz, Heleny Makowieckiej, Teresy MotakBogumiły Nosowicz, Aldony Ochmańskiej, Joanny Ochmańskiej, Barbary Przychockiej, Marii Przystasz, Haliny Różańskiej, Stanisławy Sadowskiej, Krzysztofa Sadowskiego, Jadwigi Słomczyńskiej, Haliny Szajdy, Zofii Werblickiej, Marii WłodarczykJoanny Żochowskiej.

Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursu.

• DSCN5765
  • DSCN5769