Strona główna  //  Aktualności  //  NOC W MUZEUM 2013

Już 17 maja (piątek) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Tego dnia nasze muzeum będzie otwarte w godzinach od 17:30 do 24:00. Każdy będzie mógł bezpłatnie zwiedzić wszystkie ekspozycje: Z dziejów tkactwa ludowego, W izbie, Salon mieszczański, Historia Kamiennej Góry, Śląscy Laboranci. Historia ziołolecznictwa w Karkonoszach, Powroty – wystawa tkaniny artystycznej Krystyny Sądej, Surrealizm i Oniryzm – wystawa malarstwa Mariana Wiekiery, Atrybuty świętych, Maria Teresa Chojnacka – tkanina artystyczna. Ponadto będzie można skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez pracowników muzeum.

W programie:
17:30 otwarcie wystawy „Śląscy laboranci. Historia ziołolecznictwa w Karkonoszach”
19:00-20:00 spotkanie z Marianem Wiekierą
około 21:30 koncert zespołu Keep C.A.L.M.
około godziny 22:30 występ góralskiej kapeli i zespołu JANICKI z Czarnego Boru
quiz historyczny z nagrodami dla dzieci i dorosłych
otwarta pracownia konserwatorska i pokaz rzeźbienia w glinie
warsztaty tkania i przędzenia na kołowrotku