Strona główna  //  Aktualności  //  Izba Pamięci

Dzisiaj (wtorek, 25 czerwca) Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze otrzymało nietypowy podarunek – przedmioty należące do kamiennogórzan mieszkających w naszym mieście przed 1945 rokiem. Dzięki usilnym staraniom burmistrza Kamiennej Góry, Krzysztofa Świątka, oraz porozumieniu z burmistrzem Wolfenbüttel, Thomasem Pinkiem, udało się doprowadzić do przewiezienia "Izby Pamięci" Kamiennej Góry z niemieckiego miasta partnerskiego.

W skład "Izby Pamięci" (z niem. Landeshuter Heimatstube) wchodzą: książki, albumy, gazety, dawne stroje, obrazy oraz wiele innych cennych pamiątek po dawnych mieszkańcach naszego miasta. Wiele eksponatów przedstawia nieznaną historię Kamiennej Góry sprzed II wojny światowej, jak również lat powojennych. Do tej pory przedmioty te znajdowały się w muzeum w Wolfenbüttel w Niemczech, gdzie opiekę nad nimi sprawowali mieszkańcy naszego miasta, którzy opuścili te tereny zaraz po wojnie.

  • fotob-774
  • fotob-770
  • fotob-775
  • fotob-772
  • fotob-776
  • fotob-771
  • fotob-777
  • fotob-773

Simple Image Gallery Extended

JR

Do góry