Strona główna  //  Aktualności  //  Kultura dla seniora

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza na weekend seniora z kulturą. Kolejna edycja akcji „60+kultura” odbędzie się 29 i 30 września br. W tych dniach seniorzy będą mogli bezpłatnie skorzystać z oferty naszego muzeum.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Weekend seniora z kulturą zostanie zorganizowany po raz szósty. W pierwszym, który odbył się w 2011 r.,  wzięło udział ponad 100 placówek z całej Polski. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem - w kolejnym roku przyłączyło się do niej ponad 200 ośrodków.

KULTURA DOSTĘPNA DLA SENIORA stanowi kolejny element programu KULTURA DOSTĘPNA, realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Jego celem jest niwelowanie kompetencyjnych i finansowych barier w dostępie do kultury, szczególnie dla grup z różnych względów (problemy zdrowotne, niskie dochody, wiek, miejsce zamieszkania) narażonych na wykluczenie. Informacje o zniżkach lub bezpłatnych wejściówkach można znaleźć na stronie internetowej www.kulturadostepna.pl.