Noc Muzeów „CZAS start" za nami! (GALERIA)
Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i wspólne świętowanie!
W ramach Nocy Muzeów w 2026 roku przygotowaliśmy w sobotę 16 maja szereg tematycznych atrakcji, dla których kluczem był tytuł naszej edycji wydarzenia, czyli „CZAS start!”.
Zaprosiliśmy Państwa do uczestnictwa w:
- 4 nowych wystawach czasowych („Marian Wiekiera: Za czym kolejka ta stoi”, „Zapomniany horolog z Kamiennej Góry”, „Bije zegar godziny… Gustav Becker” i „Czas na kawę i herbatę”)
- koncercie nieśmiertelnych przebojów w wykonaniu zespołu Vocalis
- seansach naszych teleturniejów historycznych w muzealnym kinie
- degustacji przysmaków w kawiarence muzealnej
- oprowadzaniu konserwatorskim po pięknie odrestaurowanej Sali Freskowej
- warsztatach familijnych malowania na szkle
- teście wiedzy „z walizki”
- krótkim wykładzie muzykologicznym na temat motywów muzycznych związanych z czasem i zegarami
- indywidualnym zwiedzaniu całego muzeum przy wsparciu opiekunów wystaw
Wspólnie przeżyliśmy moc wrażeń. Było dużo uśmiechów, ciekawe rozmowy i piękne chwile.