Ferie 2024 (GALERIA)

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało szereg atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta. W naszych warsztatach wzięli udział uczestnicy zimowych półkolonii oraz dzieci zapisane na nieodpłatne warsztaty. Było wesoło i kreatywnie!

„Stuk-puk. Z drewnem, w drewnie i o drewnie" - to temat nieodpłatnych warsztatów, które odbyły się 23 stycznia. Podczas zajęć dzieci zdobyły wiele ciekawych informacji na temat mebli i ich zdobienia oraz wykonały przepiękne obrazy na desce - drzewo z wykorzystaniem wielu ciekawych technik.

"W świecie Arcimboldo" - nieodpłatne warsztaty artystyczno-kulinarne dla dzieci 22 stycznia przeniosły uczestników w świat fantazji owocowo-florystycznych. Dzieci wykonały autoportrety w stylu Giuseppe Arcimboldo, XVI-wiecznego malarza, znanego z obrazów łączących sylwetki ludzkie z kompozycjami charakterystycznymi dla martwej natury. Portrety zostały wykonane na bazie zdjęć uczestników oraz makulatury - wycinków z prospektów handlowych. W drugiej części zajęć dzieci bawiły się w tworzenie barwnych pawi z owoców na wykałaczkach do szaszłyczków. Finałem zajęć była owocowo-czekoladowa uczta! Pamiątką z zajęć były laminowane autoportrety uczestników, wykonane podczas warsztatów.

17 stycznia w Dzień Selfie w Muzeum gościliśmy uczestników kamiennogórskich półkolonii. Zaprosiliśmy dzieci na specjalne zwiedzanie naszych wystaw oraz warsztaty tkackie.

Również 17 stycznia odbyły się bezpłatne zajęcia dla chętnych "Jak w kalejdoskopie - świat mozaiki, układanki i kolażu". Uczestnicy warsztatów wykonali serduszkowe magnesy, tworząc przepiękne mozaikowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Następnie stworzyli kolaże z owoców, które z wielkim apetytem zjedli. Było bardzo kreatywnie i pysznie.

Więcej zdjęć oraz relacje video na naszym facebooku: https://www.facebook.com/MuzeumTkactwa.

ferie-17
ferie-16