"Z modą przez stulecia"

W poniedziałek 23 października w Muzeum odbyło się spotkanie dotyczące historii mody w ramach projektu "Moda na książki", który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze. Wydarzenie poprowadziła dyrektor Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze – Małgorzata Ogonowska, która przedstawiła prezentację na temat dziejów mody od prehistorii po XXI wiek. O gorsetach oraz modzie czasów napoleońskich opowiedziała Magdalena Rams, zajmująca się rekonstrukcją historyczną (co było doskonale widać po stroju!). Spotkanie było okazją, by zobaczyć kolekcję pani Rams oraz wyjątkowe muzealia związane z modą. Uczestnicy mogli poznać takie akcesoria, jak: patynki, krawaty koralikowe, trupięgi, mitenki, wiązane majtki, mantylkę, śląską chustę haftowaną, melonik... i wiele innych.