Muzyka klasyczna w Sali Freskowej

koncert w muzeumW sobotę 22 kwietnia 2023 roku w Sali Freskowej Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbył się koncert „Wiosenne miraże”. Kameralną muzykę z epoki baroku i klasycyzmu wykonał zespół składający się z muzyków Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu z gościnnym udziałem przyjaciół. Artyści wykonali piękne i wirtuozowskie kompozycje: Haendla, Vivaldiego, Haydna i Bacha. Godzinnego koncertu wysłuchała kilkudziesięcioosobowa widownia, w tym Honorowi Obywatele Kamiennej Góry i Prezydium Rady Miasta, mieszkańcy Kamiennej Góry oraz melomani z różnych stron Polski. Wydarzenie odbyło się w wyjątkowym miejscu. Sala Freskowa to historyczne pomieszczenie w kamienicy kupieckiej, którą zajmuje muzeum. Nazwa sali odnosi się do zabytkowych polichromii ściennych. Malowidła, sztukaterie oraz zbiory nadają temu pomieszczeniu unikatowego charakteru, który doskonale korespondował z zaprezentowaną muzyką.