Noc pełna filmowych atrakcji (GALERIA)

W sobotę 18 maja zaprezentowaliśmy Państwu całe muzeum, w tym dwie nowe wystawy czasowe ("Reżyserzy" Roberta Kukli oraz "Starodruki i mapy ze zbiorów Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze"). Niecodzienną okazją była możliwość zwiedzania wraz z konserwatorką sztuki remontowanej sali freskowej, w której odbywa się konserwacja polichromowanego sklepienia. Wiele wrażeń przyniósł koncert muzyki filmowej w wykonaniu kwintetu filharmoników. Na naszym dziedzińcu zabrzmiały przeboje z nieśmiertelnych kinowych i telewizyjnych hitów rodzimej produkcji. Na najmłodszych czekały rodzinne warsztaty plastyczne inspirowane polskimi animacjami i młodzieżowe warsztaty memów z polskiego kina. Całe muzeum było filmową strefą - spostrzegawczy mogli zauważyć specjalnie dobrane, kultowe cytaty z polskich filmów i seriali na naszych ekspozycjach. Filmową klamrą, dopinającą całość, były przysmaki inspirowane polskim kinem (wuzetka na ceracie smakowała jak za dawnych lat, paluszki chrupały jak u Wolańskich, a polo cockta niejednego postawiła na nogi!).